Taip, GĖRIS ir šio reiškinio gaubiamų jausmų kaip dėkingumas, dosnumas, atjauta, empatija, sąžiningumas ir pan. ugdymas veikia ne ką prasčiau nei farmaciniai vaistai, žolelės, sveika mityba ar mankštos. Jau keletą dešimtmečių visame pasaulyje universitetų ir kitų mokslo įstaigų mokslininkai atlieka tyrimus, patvirtinančius, kad gerumo savybių ugdymas ir praktikavimas pvz. mažina spaudimą ir gerina širdies darbą, mažina streso pasekmes organizmui, didina hormonų, atsakingų už laimę, kiekį, veiksmingai stiprina imunitetą, gydo depresiją, nerimą ir pan. negalavimus, ilgina gyvenimą. Nauja mokslo šaka dažnai įvardijama kaip atjautos, empatijos, meilės tyrimai – taip po truputį į racionaliąją Vakarinę pasaulio pusę grįžta tūkstanmečiais su išmintimi siejamų Rytų žinios.
Apie šiuos tyrinėjimus perskaičiau visai neseniai, tačiau esu visiškai tikra tuo, ką jie įrodo, nes savo gyvenimu galėjau patikrinti šią hipotezę. Nors visą gyvenimą buvau proto žmogus, tačiau norėdama išgyventi turėjau atrasti savo širdį. Mokykloje buvau gera mokinė, universitete gera studentė, įstojau kur norėjau, dirbau darbą, kurį norėjau, uždirbau kiek man reikėjo. Bet…buvau gana savanaudiškas, veidmainiškas, gudraujantis, gana vulgarus ir baimingas žmogelis. Paauglystėje anksti pradėjau rūkyti, išgerinėti ir kaip ir dauguma paauglių valkiotis po gatves be tikslo. Vėliau keletą metų gana rimtai sirgau depresija, vaikščiojau pas įvairius specialistus – oficialios medicinios ir alternatyvius gyduolius – galiausiai supratau, kad visa tai man nepadės, turiu stipriai norėti išlipti iš tos duobės pati.
Mano kopėčiomis tapo Mokytojas, į kurio užsiėmimus atėjau atsitiktinai, o gal, kaip sakoma – su Dievo pagalba. Man užteko vos vieno užsiėmimo, kad šiuo žmogumi patikėčiau, nors buvau gana uždaro būdo ir nepatikli. Man užteko tikėjimo, kad kelerius metus vartojusi antidepresantus juos mesčiau ir pradėčiau gydyti savo dvasią kitais būdais. Užsiėmimuose Mokytojas mokė Kung fu, kinų daosų, indų jogos pratimų, taip pat Tai Či, Cigun kvėpavimo. Vis dėlto svarbiausia, ką jis mokė mankštinti ir nuolat stiprinti – tai savo sąžinę, širdies gerumą, minčių švarumą, jausmų tyrumą.
Sustiprėjau fiziškai, psichologiškai ir įgavau raktą į visus iki tol neišspręstus gyvenimo klausimus – tai Meilė, Gėris, Tikėjimas. Atrodytų nieko ypatinga čia nepasakyta. Juk laimės ir geros sveikatos receptai dabar kaip niekad plačiai reklamuojami – knygomis, seminarais, žiniasklaida. Tačiau, gerai besijaučiančių taip sparčiai nedaugėja, netgi dažnai atvirkščiai. Šiandien trūksta ne idėjų, kaip sveikai ir laimingai gyventi ar norinčių jas skelbti, bet įkvepiančių mokytojų, kurie geba per savo vidinę jėgą ir ilgametę patirtį įtikinti keistis ir padėti tuos pokyčius įgyvendinti.
Nemačiau nieko gražesnio už tai, kaip šis žmogus mokėjo uždegti, įkvėpti, įpūsti, užvesti kitus Gyvenimui – tikram be melo, apgavysčių. Visa tai ateidavo į širdį, į mintis tarsi nejučia per Kung fu, ir Rytų sveikatingumo praktikų pratimus, kuriuos jis moka sujungti į harmoningą visumą ir kurie yra patrauklus būdas žmogų mokyti gėrio.
Mokytojas mane nuolat stebino ir įkvėpė savo atsidavimu mokymui. Jis beveik niekada neatostogaudavo, neimdavo laisvadienių. Jis mylėjo savo mokinius, o mes jį. Ne visi žinojo, kad jis gyveno vienas name, kuriame, kaip pats sako, „lyg Tibeto vienuolyne“. Žiemą ten jis dažnai eidavo miegoti su kepure ir šaliku, o iš burnos dvelkdavo garai.
Štai tokį aš jį sutikau – vienuolį ne vienuolyne, nebijantį šalčio, neprivalgymo, vienumos, siekiantį pažinti ir suprasti išmintį ir to dosniai mokantį kitus. Mes taip dažnai su dideliu susidomėjimu stebime kino filmus, kur mokinys sutinka Mokytoją ir tas pakeičia jo gyvenimą, retai kada susimąstome, kad toks populiariaus siužeto filmas gali tapti ir mūsų pačių gyvenimu. Šis išmintingas, griežtas, bet nuoširdus ir kilniaširdis Mokytojas ne vienam žmogui yra tapęs gyvenimo filmo esminiu posūkiu, kritiniu momentu, svarbiu siužeto vingiu. Žinau, nes girdėjau daug istorijų apie jį.
Ieškote tokio Mokytojo? Grupėje dar yra vietos. Skambinkite Mokytojui Vytautui +37068714736 arba rašykite el. pašto adresu sugrizkisave@gmail.com