Visuomeninės organizacijos „SUGRĮŽK Į SAVE“ užsiėmimuose ugdomi sveiko gyvenimo įpročiai per tokias sveikatingumo praktikas kaip kinų daosų, indų joga, kvėpavimo pratimai pagal Cigun, mokoma Rytų kovos menų, tokių kaip Kung fu – Jeet kune do, taip pat praktikuojamas Tai Či.
Vienodai skiriama dėmesio žmogaus kūnui, dvasiai ir protui kaip visumai. Užsiėmimuose bendraujama ne tik su visais bendrai, bet ir su kiekvienu individualiai. Perteikiama ne tik fizinių pratimų prasmė, bet ir skiriama laiko pokalbiams apie rimtus gyvenimo klausimus, kurie padeda žmonėms save pažinti ir keisti.
Vis daugiau žmonių kyla klausimas, kaip tapti ir būti laimingu? Kaip atrasti vidinius laimės šaltinius, kurie neišsektų ir būtų nepriklausomi nuo materialių dalykų? Atsakymus bando pateikti daug kas – tiek populiarių psichologinių knygų autoriai, tiek tie, kurie remiasi daug amžių skaičiuojančiais šventraščiais ar kitais senolių paliktais gyvenimo patarimais.
Nors laimės receptai yra žinomi ne vienam, tačiau daugelis jų savo gyvenime pritaikyti taip ir nesugeba. Antraip šalis šiandien nespręstų tiek problemų, susijusių su nemažėjančiu nelaimingų žmonių skaičiumi, tokių, kaip depresijos, savižudybės, priklausomybės, išyrančios santuokos ir pan.
Kodėl taip yra? Pagrindinė priežastis – žmogus nepažįsta pats savęs ir neturi žinių, kaip su savimi susipažinti. To gali išmokyti nuoširdus ir išmintingas Mokytojas.
„Supratau, kad kol neišgydai žmogaus dvasios, negali jo ligų gydyti. Tu turi žmogų mokyti – duoti jam mąstymo, fizinius pratimus, kad jis paieškotų savyje ydų, kurios jį stabdo, yra nesėkmių priežastis. Pirmiausiai mokau pažiūrėti sau į vidų – aiškinu, kaip tai padaryti“, – apie užsiėmimus pasakoja daugiau nei trisdešimties metų patirtį turintis Rytų kovos menų ir sveikatingumo praktikų Mokytojas Vytautas Karklelis, – „nors atrodytų tą patį pratimą – kiekvienam duodu skirtingai. Kiek žmonių, tiek būdų tą pratimų pateikti. Skirtingi žmonės priklausomai nuo savo charakterio, intelekto, nuo gebėjimo analizuoti skirtingai priima. Rimtą informaciją perteikiu kiekvienam suprantama kalba“.
Sveikas gyvenimo būdas, kurio mokoma „SUGRĮŽK Į SAVE“ užsiėmimuose, tai ne tik sveikas kūnas, bet ir šviesi dvasia. Tai gera širdis, skaidrus protas, švarios, šviesios mintys ir jausmai.
Geras žmogus, kuris jaučiasi laimingas, nori padėti kitiems geriems, bet nusilpusiems, kurie praradę tikėjimą ir viltį ir tiems, kurie pripažįsta netinkamus savo polegius ir nori keistis – plačiau mąstyti, pažvelgti į gyvenimą ir jo prasmę. Susivienijęs gėris kuria tyrą švarią energiją, sukurdamas harmoniją ne tik jų širdyse, bet ir skleisdamas ramybę aplinkiniams ir burdamas tokių pačių dvasinių vertybių žmones aplinkui. Geros emocijos atstato nusilpusį kūną ir dvasią, gydo ligas, įprasmina gyvenimą ir moko juo džiaugtis.
Tokioje harmoningoje aplinkoje ir vyksta „SUGRĮŽK Į SAVE“ užsiėmimai – čia žmonės ateina pailsėti po darbų, atitrūkti nuo rūpesčių ir tobulėdami savo mintimis ir kūnais išspręsti ramybės neduodančius klausimus. Kiekvienas užsiėmimas unikalus ir skirtingas, priklausomai nuo to, kokie žmonės susirenka ir kokie klausimai jiems tuo metu svarbiausi – pagal tai parenkama, kokie pratimai tai dienai tinkamiausi.
Pradžioje paprastai atliekamas sveikatingumo pratimų kompleksas, tokių kaip meditacija, kvėpavimo pratimai pagal Cigun (padeda atstatyti ir didinti vidinę kūno energiją Či). Cigun tarsi „geležiniai marškiniai“ suteikiantys ilgaamžiškumo. Specialią kvėpavimo pratimų sistemą naudoja kinų vienuoliai, Rytų kovos meistrai. Taip pat praktikuojama Tai Či – aiškinama, ką jis duoda žmogui ir kodėl ši metodika tokia populiari ne tik Rytuose, bet ir Vakarų valstybėse.
Aptariamos kinų budistų ir daosų jogų, indų jogų iš kartos į kartą perduodamos sveiko kūno ir dvasios palaikymo technikos, parodomi kai kurie rytietiškų masažų taškai, kurie padeda gerai jaustis.
Kitoje užsiėmimų dalyje praktikuojama pagal legenda tapusio Kung fu meistro ir filosofo Bruce Lee metodiką. Jis sukūrė tobulą savigynos techniką, kurią pavadino Jeet Kune Do. Tai „stilius be stiliaus“ – saviraiška per savo kūną. Su tokia technika galima prisitaikyti prie bet kurio stiliaus ir neprisirišti. Jeet Kune do apima ir suvienija visa, kas geriausia iš daugelio Rytų ir Vakarų kovos menų stilių.
Per užsiėmimus skiriama laiko ne tik fiziniams pratimams, bet ir pokalbiams, kurie padeda juos įsisavinti ir save keisti. Aiškinama ne tik pratimų prasmė, bet ir pateikiami išmintingi atsakymai į rimtus gyvenimo klausimus. Į šiuos klausimus vis dažniau visuomenėje nerandama atsakymų dėl įsigalėjusio pykčio, apatijos, kai žmogui vis mažiau lieka laiko savęs ugdymui ir šeimai, kai sureikšminami nieko bendro su laime neturintys dalykai.
„SUGRĮŽK Į SAVE“ vadovas Mokytojas Vytautas Karklelis atsako į tokius klausimus, kas tai yra laimė ir kaip tapti laimingu, kodėl žmogus būna nelaimingas, kaip spręsti tokias šio amžiaus ligas kaip depresija, kaip atrasti gyvenimo prasmę, kaip pyktis trumpina ir blogina gyvenimą, kaip atsirinkti tikrus draugus, kaip sukurti darnią šeimą, kaip auklėti vaikus, kad jie pažintų pasaulį ir žmones, kur link veda darboholizmas – besaikis noras dirbti ir daug uždirbti?
Užsiėmimų dalyviams tiek bendrai, tiek individualiai aiškinama ir tiek teoriškai, tiek praktiškais pavyzdžiais iš gyvenimo perteikiama, kaip ugdyti gerą širdį, skaidrų protą, švarias ir šviesias mintis ir jaumus ir kodėl tai verta daryti, kaip tai keičia, žmogaus, jo šeimos ir aplinkinių gyvenimą ir elgesį, pasaulėžiūrą.